Kdy bude dokončená dálnice přes Slovácko?

Velmi vytížená silnice první třídy z Otrokovic do Starého města u Uherského Hradiště již nezvládá pokrýt potřeby provozu. Neustále ucpaný průtah Otrokovicemi si žádá obchvat již několik let. Bohužel členitost terénu, nestabilita terénu kvůli podmáčení protahují stavbu obchvatu Otrokovic a celé dálnice na trase Otrokovice – Staré město – Hodonín. 

Obchvat kolem Otrokovic nabírá zpoždění

I přes neustálou práci na dálnici a omezení dopravy mezi Napajedly a Otrokovicemi stavba dálnice nabírá zpoždění. Původně bylo v plánu otevřít tento úsek dálnice v roce 2021, avšak kvůli aktuální situaci to vypadá, že se stavba protáhne i do dalších let. Navíc se komplikuje a protahuje přemostění Přerova, který trpí na tuto nedokončenu dálnici a stav dopravy ve špičce je naprosto katastrofální.

Z jakého důvodu je nutné co nejdříve dokončit stavbu této dálnice?

Oblast Slovácka se díky strategickému v centru střední Evropy těší opravdu velkému hospodářskému rozmachu. Firmy to mají 100 kilometrů do Rakouska a 200 kilometrů do Vídně. Mnoho firem tedy využívá levnější pracovní síly v České republice a buduje zde sídla svých výrobních firem. Proto zde v posledních 20 letech narostla kamiónová doprava na několikanásobek původně plánované kapacity. 

I v opačném směru se čile cestuje. Bohatnuvší obyvatelé ze Slovácka zase cestují za zábavou do příhraničních měst (Hatě u Znojma, Mikulov), ale také do Vídně, kde probíhá bohatý noční život. Tato oblast je proslulá svými kasíny. V momentální situaci je ale cestování mezi okresy omezeno. Proto se mnoho čechů přesouvá za noční zábavou do online heren, které oproti kamenným kasínům nabízí i širokou paletu vstupních bonusů – například kasíno Playamo – pro více informací o bonusu navštivte tuto stránku: https://playamo-bonus.com/cz/, kde se dozvíte vše podstatné. Obyvatelé Slovácka doufají, že bude dálnice otevřena co nejdříve. Uleví to nejen opravě přes Otrokovice, ale také vesnicím na trase Otrokovice – Staré město u Uherského Hradiště – Hodonín. 


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *