3 nejlepší akce roku 2021 v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště – srdce Slovácka jako každý rok plánuje spoustu akcí, které se konají vždy v létě. Pokud to současná situace dovolí, budou i letos. Na co se mohou obyvatelé Slovácka těšit? 

1. Slovácké léto

První týden v červenci patří vždy v Uherském Hradišti akci se jménem Slovácké léto. O co se jedná? Týden plný sportu: Volejbal, kopaná, házená a mnoho dalších různých sportů a to vše v letní verzi = na PÍSKU. V tomto týdnu, kde jsou uprostřed týdne dva státní svátky a organizátoři toto volno i letos využili k tomu, aby v tomto týdnu uspořádali turnaje amatérů, ale i profesionálů. A nezapomínejte, každý večer jsou na náměstí různé hudební skupiny a párty až do rána. 

Kde se slovácké léto koná?

Téměř na všech sportovištích v Uherském Hradišti, Starém městě a Kunovicích. Hlavní program je v Uherském Hradišti na náměstí, kde každoročně vyroste velká tribuna s plážovým pískem a koná se zde profesionální turnaj v beach volejbale. Neváhejte přijet. 

2. Letní filmová škola

Léto je v Uherském Hradišti opravdu nabité. Po skončení Slováckého léta se začnou po městě objevovat skupinky baťůžkářů a v parcích se začínají stavět stanová městečka. Proč? Je to jasná známka toho, že se blíží Letní filmová škola, na které musí být každý milovník kinematografie.

Ve všech promítacích sálech v Uherském Hradišti se od rána do večera promítají různé filmy. Od alternativních až po nejnovější trháky. Ve venkovních prostorech je vytvořeno několik letních kin a kolem centra je spousta stánků s všemožným občerstvením. Této akci se také přizpůsobují bary, kluby a diskotéky a tento týden jedou nonstop. 

Letní filmová škola není jen o filmech. Jsou zde také přednášky, školení a rozhovory se známými novináři. V roce 2020 byl například hostem známý publicista Jindřich Šídlo. 

3. Slovácké vinobraní

Víno a Slovácko. Dvě neodmyslitelné věci se spojí každý rok první víkend v září, kdy celé město obklopí stánky s výborným vínem, folklórními kroužky a nespočtem různých programů na každém rohu. Večer se otevírají vinné sklepy v tzv. búdách. Pokud jste milovníci vína, toto si rozhodně nenechte ujít. 


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *